Home
News
News Feeds
History
Weekly Picture
Poeziji
Links
Advanced Search
Contact Us
Registration Help
Radju Prekursur Website
Radju Prekursur Webcast
XewkijaParish.org Website
WebTV
YouTube Channel
Find us on Facebook
facebook-icon
Video Channels
Login Form
Username

Password

Remember me
Password Reminder
No account yet? Create one
Syndicate
Like this page - Share It
Bookmark and Share
WHO'S ONLINE
We have 8 guests online
Home arrow Video arrow Ix-Xewkin kollha issellmu lil Zakkarija Cilia
Ix-Xewkin kollha issellmu lil Zakkarija Cilia PDF Print E-mail
User Rating: / 2
PoorBest 
Written by Frans Galea   
Apr 21, 2011 at 03:41 AM
       Il-bierah l-Erbgha 20 ta' April 2011 sar il-funeral tal-kbir patrijott Xewki Zakkarija Cilia li ghadda ghal-hajja ta' dejjem biex jinghaqad mal-Hallieq u l-Battista li tant kien ihhobb matul hajtu kollha . Il-Funera telaq mil-Isptar Generali t'Ghawdex fl-4.30 sa tarf Triq Santa Katerina minn fejn beda il-Korteo Funebri innexxi mil-Banda Prekursur tax-Xewkja u bosta Xewkin u Ghawdxin . Kif il-Korteo wasal quddiem il-Kazin tal-Banda Prekursur it-tebut iddahhal fil-Kazin fejn intlaqa b'capcip kbir . It-Tebut ta'  Zakkarija ingarr mil-familjari tieghu . Kienu bosta l-ghaqdiet u nies li kellom bukketti ta' fjuri  f'idejhom . Il-quddiesa Presente Cadevere tqaddset mil-Arcipriet tax-Xewkija Mons. Carmelo Mercieca flimkien ma sacerdoti ohra Xewkin . Fl-omelija l-Arcipriet semma il-hidma kbira li Zakkarija ghamel ghal-ghaqdiet tax-Xewkija ewlenin fosthom il-Knisja u l-Banda Prekursur . Huwa semma ukoll id-devozzjoni kbira li kellu lejn il-quddiesa u San Gwann .Wara l-quddiesa inqraw zewgt poeziji minn Mario Borg u Omar Camilleri . Fl-ahhar it-tebut ittiehed quddiem l-istatwa ta' San Gwann li Zakkarija  tant habb matul hajtu kolla . ( Ritratti : Frans Galea )
 DSCN8447-1024
 Waqt il-Funeral ta' Zakkarija Cilia
 
DSCN8423-500
 
DSCN8432-500
 DSCN8434-500
 DSCN8435-500
 DSCN8436-500
 DSCN8437-500
 DSCN8439-500
 DSCN8441-500
 DSCN8442-500
 DSCN8444-500
 DSCN8450-500
 DSCN8451-500
 DSCN8453-500
 DSCN8454-500
 DSCN8455-500
 DSCN8457-500
 DSCN8459-500
 DSCN8460-500
 DSCN8462-500
 DSCN8463-500
 DSCN8464-500
 DSCN8465-500
 DSCN8466-500
 
DSCN8469-500
 
DSCN8470-500
 
DSCN8472-500
 DSCN8476-500
 DSCN8478-500
 DSCN8480-500
 
DSCN8481-500
 
DSCN8482-500
 
DSCN8485-500
 DSCN8487-500
 DSCN8488-500
 DSCN8489-500
 DSCN8496-500
 DSCN8498-500
 DSCN8501-500
 DSCN8506-500
 DSCN8508-500
 DSCN8509-500
 DSCN8510-500
 DSCN8513-500
 DSCN8514-500
 DSCN8515-500
 DSCN8517-500
 DSCN8520-500
 DSCN8521-500
 DSCN8522-500
 
z28
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

User Comments
Please login or register to add comments

Last Updated ( Apr 24, 2011 at 11:16 AM )
<Previous   Next>
Wednesday, 27 th October 2021
17:55 
A+ | A- | Reset
Xewkija Parish
XewkijaParish.org