Home arrow News arrow Video arrow Presepju originali u sabih fix-Xewkija
Presepju originali u sabih fix-Xewkija PDF Print E-mail
User Rating: / 2
PoorBest 
Written by Frans Galea   
Jan 01, 2012 at 04:49 PM
Matul dawn iz-zminijiet sbieh tal-Milied, fix-Xewkija kien hawn hafna presepji ghall-wiri. Fosthom wiehed isib presepju mill-isbah, mekkanizat u originali ta' Joseph Rapa.  Dan il-presepju jinsab fi Triq Hamsin u issa ilu jintrama ghal diversi snin.  Dan il-presepju hadmu Joseph stess snin ilu pero matul iz-zmien baqa dejjem izid xi opri godda fih.  F'dan il-presepju hemm mat-tletin pastur li jiccaqlaq, min permezz ta' mutur zghir u ohrajn permezz ta' l-ilma.  Joseph li ghandu mat-tmenin sena kull sena jarma dan il-presepju fi zmien il-Milied.  Ahna morna ghand Joseph u hadna xi ritratti u anke dan il-video li qed taraw.  Min-naha taghna nifirhu hafna lil Joseph u nawgurawlu iktar snin ta' hidma f'dan il-Presepju.  [ Ritratti u video : Frans Galea ]
 DSCN9685-1024
 Il-Presepju ta' Joseph Rapa
 
DSCN9686-500
DSCN9687-500
DSCN9688-500
DSCN9689-500
DSCN9690-500
DSCN9691-500

User Comments
Please login or register to add comments

Last Updated ( Jan 16, 2012 at 05:52 PM )
<Previous   Next>
Friday, 23 rd October 2020
01:36 
A+ | A- | Reset
Xewkija Parish
XewkijaParish.org